Bookmark and Share

VÁNOČNÍ PÁLKA 2012

Vydáno dne 05. 01. 2013 (2721 x přečteno)

Členové  oddílu stolního tenisu Sokola Strážov uspořádali tradiční již VII. ročník turnaje Vánoční  pálka. Do bojů se přihlásilo 36 závodníků. Strážov reprezentovalo 11 hráčů - Bob Kalivoda, Zdeněk Kolář st., Zdeněk Kolář ml., Láďa Kroupar, Štěpán Presl, Karel Soukup, Pepík Soušek, Honza Kalivoda, Martin Valdman, Radek Pelán, Ladislav Ivanič.

 


Pořadatelé provedli rozlosování do osmi základních skupin.4 byly pětičlenné a č byly čtyřčlenné. Los byl opět nepříznivý k domácím závodníkům,když do skupiny „C“ se nalosovali hned tři domácí – a to Láďa Kroupar, Martin Valdman a Láďa Ivanič, ve skupině „A“Honza Kalivoda a Zdeněk Kolář starší.

Ze základních skupin se mezi 16 nejlepších probojovalo 6 domácích – Pepík Soušek, Karel Soukup, Radek Pelán, oba Kolářové a Štěpán Presl

Dále se pokračovalo systémem play off .Podivnou hru opět sehrál los,neboť k jednomu stolu přivedl zajímavou dvojici - Zdeněk Kolář ml a Zdeněk Kolář starší. Na jedné straně bojovalo mládí,na druhé straně zkušenost. Tentokrát zvítězila zkušenost.

Do osmifinále vedle Zdeňka staršího ještě postoupili – Pepík Soušek, Karel Soukup a Štěpán Presl. Při pohled do pavouka již bylo jasné, že jedna medaile zůstane ve Strážově.

Neboť zde opět zaúřadoval los,když proti sobě nastoupili Karel Soukup a Zdeněk Kolář st. Zvítězil prvně jmenovaný a jako jediný zástupce Strážova postoupil do semifinále.Pepík Soušek prohrál s finalistou Tomanem a Štěpán Presl podlehl vítězi turnaje Bouberlemu. Proti němu v semifinále neuspěl ani Karel Toman.

V doplňkovém turnaji ve čtyřhře změřilo síly 14 párů. Zde si domácí vylepšili svoji náladu. Pavoukem bez porážky prošla domácí dvojice Zdeněk Kolář st. - Pepík Soušek, až do semifinále se probojovala dvojice Richard Šmacl st. s Radkem Pelánem.

 KONEČNÉ  POŘADÍ :

 Dvouhra :        1.             Zdeněk Bouberle - Nýrsko

                        2.             Milan Toman - Klatovy

                        3.             Karel Soukup - Strážov

                        3.              Josef Peksa - Plánice

Čtyřhra :          1.             Zdeněk Kolář st.,Pepík Soušek - Strážov

                        2.             Milan Toman,Zdeno Bárta - Klatovy

                        3.             Richard Šmacl st., Radek Pelán - Strážov

                        3.             Josef Peksa,Hlaváč  - Plánice

Příznivci stolního tenisu se mohou těšit na další souboje. V plánu je již IX.ročník Velikonoční pálky.


Zdroj: Jindřich Schovanec


Další články

Kulturní a sportovní akce

    Skupiny článků