Bookmark and Share

VÁNOČNÍ PÁLKA 2011

Vydáno dne 31. 12. 2011 (3173 x přečteno)

Na Štěpána uspořádali členové oddílu stolního tenisu Sokola Strážov tradiční turnaj Vánoční pálka - letos již 6. ročník. Na vánoční klání přijelo 30 borců ze 7 jednot a oddílů. Strážov reprezentovalo 10 závodníků - Bob Kalivoda, Zdeněk Kolář st., Zdeněk Kolář ml., Láďa Kroupar, Radek Pelán, Štěpán Presl, Karel Soukup, Pepík Soušek, Venda Stýblo, Martin Valdman.

Záznam turnaje ve stolním tenisu "Vánoční pálka 2011", který se konal v pondělí 26.12.2011 v sokolovně ve Strážově.

 


Pořadatelé provedli rozlosování do osmi základních skupin. Los byl nepříznivý k domácím závodníkům, když do skupiny „C“ se nalosovali hned tři – a to Štěpán Presl, Bob Kalivoda a Láďa Kroupar. Byl to doslova bratrovražedný boj o postup. Ve skupině „E“ se sešli Pepík Soušek a Venda Stýblo a ve skupině „H“ spolu bojovali Zdeněk Kolář st. a Martin Valdman. Ze základních skupin se mezi 16 nejlepších probojovalo 6 domácích – Zdeněk Kolář st., Zdeněk Kolář ml., Radek Pelán, Štěpán Presl, Karel Soukup a Pepík Soušek. Dále se pokračovalo systémem play off. Nepříznivé úvodní rozlosování se projevilo i v těchto osmifinálových kláních, neboť zde proti sobě nastoupili otec a syn Kolářové a v další dvojici Radek Pelán proti Štěpánu Preslovi. Po bojích do čtvrtfinále postoupili 4 Strážováci - Karel Soukup, Pepík Soušek, Zdeněk Kolář ml. a Štěpán Presl. I zde jsme byli svědkem domácího derby Soukup - Presl, v němž úspěšnější byl prvně jmenovaný. Zdeněk Kolář ml. nestačil na Kajínka a Pepík Soušek prohrál se Striezencem. V semifinále jsme tak měli pouze jednoho zástupce. Karel Soukup po tuhém boji prohrál s pozdějším vítězem. Ve finále se utkal Jan Koval z Plánice s Kajínkem z Nýrska.

 

 

Po skončení dvouher ještě proběhl turnaj ve čtyřhře, do kterého se přihlásilo 11 párů, z toho 4 strážovské (Kroupar - Kalivoda, Kolářové, Soukup - Valdman, Presl – Soušek). Sítem kvalifikace neprošli Kroupar - Kalivoda, Kolářové a Bejček - Kovařík. Do semifinále postoupil pouze pár Presl - Soušek, kde nestačili na Turečka s Bouberlem z Nýrska.

 

 

KONEČNÉ POŘADÍ:

Dvouhry:
1. Koval z Plánice
2. Kajínek z Nýrska
3. Soukup ze Strážova
Striezenec z Nýrska

Čtyřhry:
1. Kajínek - Kohout
2. Soušek - Presl
3. St riezenec - Kubalík
Tureček - Bouberle


Zdroj: Jindřich Schovanec


Další články

Kulturní a sportovní akce

    Skupiny článků